Kotły elektryczne

Nowoczesne kotły elektryczne

Instalacja kotłów elektrycznychGłówną zasadą działania kotła elektrycznego jest przekształcenie energii elektrycznej w cieplną. Nagrzewanie wody lub innego nośnika ciepła w tego rodzaju kotłach, montowanych w celu ogrzania domu, zachodzi przy pomocy zespołu elementów grzewczych – grzałek. Ilość włączonych grzałek regulowana jest poprzez system regulacji kotła. Nowoczesne kotły elektryczne grzewcze wyróżniają się wysoką sprawnością (od 96%), całkowitą automatyzacją systemu, regulacją przy pomocy mikrokontrolera. Latwy montaż kotła z niewielkimi gabarytami oraz cichą pracą i dobrą ceną. Szeroki wachlarz produkcji nowoczesnych elektrycznych kotłów grzewczych dwufunkcyjnych we Wrocławiu zapewnia najbardziej optymalny wybór urządzenia, które w największym stopniu będzie spełniać wszystkie kryteria konkretnego ogrzewanego obiektu.

Kocioł elektryczny jest najlepszą alternatywą dla ogrzewania z wykorzystaniem kotłów węglowych i gazowych. Istnieje błędne przekonanie, że używanie kotła  do ogrzewania elektrycznego w domu będzie kosztować więcej. Tak nie jest. Koszty utrzymania zarówno kotłów gazowych, jak i kotłów elektrodowych są praktycznie takie same. Jedyną niedogodnością jest to, że rachunki za prąd nieco wzrosną.

Teraz przejrzyjmy ogólne typy i cechy kotłów elektrycznych do ogrzewania. W zależności od miejsca instalacji można zidentyfikować: kotłów ściennych i podłogowych, od zasilania – kotły (zasilane przez 220V) i kotłów  (działające od sieci 380V), i istnieje jeden obwód i modele dwufunkcyjne z zasobnikem wody użytkowej. W przypadku korzystania z kotła do  pomieszczeń – wybierz pojedynczej pętli, jeśli chcesz kotła elektrycznego połączonego z funkcji ciepłej wody użytkowej, następnie musisz zainstalować dodatkowe wyposażenie.

Przewaga elektrycznego ogrzewania

Kotły elektryczne mają inną moc, należy to wziąć pod uwagę przy zakupie. Niektóre modele, tak zwane wielostopniowe urządzenia grzewczewe, umożliwiają oszczędzanie energii elektrycznej. Możesz włączyć je na pełną moc tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a przez resztę czasu ustaw żądaną temperaturę. Nie trzeba wyposażyć komina, ponieważ nie jest to wymagane w przypadku kotłów elektrycznych. Możesz także dużo zaoszczędzić na dokumentacji we wrocławiu i okolicach oraz większości elementów instalacji systemy.

Ogromną zaletą elektrycznych kotłów grzewczych jest, oczywiście, strona ekologiczna. Opinie o kotłach elektrycznych trójfazowych lub dwufazowych dowodzą, że nie zanieczyszczają środowiska, nie mają pyłu, zapachu i innych produktów spalania. Sprzęt do ogrzewania nie pochłaniają powietrza i są znacznie bezpieczniejsze w obsłudze. Używając system grzewczych elektrycznych, zmniejszasz ryzyko pożaru i innych sytuacji awaryjnych. Więcej informacje na temat kotłów wodnych można znaleźć na innych stronach w internecie.

Wartość usług

Montaż Cena
Montaż kotła elektrycznego 4-24 kWod 1100 PLN netto