Kotły elektryczne

Nowoczesne kotły elektryczne

Instalacja kotłów elektrycznychGłówną zasadą działania kotła elektrycznego jest przekształcenie energii elektrycznej w cieplną. Nagrzewanie wody lub innego nośnika ciepła w tego rodzaju kotłach, montowanych w celu ogrzania domu, zachodzi przy pomocy zespołu elementów grzewczych – grzałek. Ilość włączonych grzałek regulowana jest poprzez system regulacji kotła. Nowoczesne kotły elektryczne wyróżniają się wysoką sprawnością (od 96%), całkowitą automatyzacją systemu, regulacją przy pomocy mikrokontrolera, niewielkimi gabarytami oraz cichą pracą. Szeroki wachlarz produkcji nowoczesnych elektrycznych kotłów grzewczych zapewnia najbardziej optymalny wybór urządzenia, które w największym stopniu będzie spełniać wszystkie kryteria konkretnego ogrzewanego obiektu.

Kocioł elektryczny jest najlepszą alternatywą dla ogrzewania z wykorzystaniem kotłów gazowych! Istnieje błędne przekonanie, że używanie kotła  do ogrzewania elektrycznego domu będzie kosztować więcej. Tak nie jest! Koszty utrzymania zarówno kotłów gazowych, jak i kotłów elektrodowych są praktycznie takie same. Jedyną niedogodnością jest to, że rachunki za prąd nieco wzrosną.

Teraz przejrzyjmy ogólne typy i cechy kotłów elektrycznych do ogrzewania. W zależności od miejsca instalacji można zidentyfikować: kotłów ściennych i podłogowych, od władzy – kotły (zasilane przez 220V Network) i kotłów  (działające od sieci 380V), i istnieje jeden obwód i model dwutorowa. W przypadku korzystania z kotła do  pomieszczeń – wybierz pojedynczej pętli, jeśli chcesz kotła elektrycznego połączonego z funkcji głośnika i dokonać ciepłej wody, następnie musisz zainstalować dodatkowe wyposażenie.

Przewaga ogrzewanie elektryczne

Kotły elektryczne mają inną moc, należy to wziąć pod uwagę przy zakupie. Niektóre modele, tak zwane wielostopniowe urządzenia grzewczewe, umożliwiają oszczędzanie energii elektrycznej. Możesz włączyć je na pełną moc tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a przez resztę czasu ustaw żądaną temperaturę. Nie trzeba wyposażyć komina, ponieważ nie jest to wymagane w przypadku kotłów. Możesz także dużo zaoszczędzić na produkcji dokumentacji i większości instalacji systemu grzewczego.

Ogromną zaletą elektrycznych kotłów grzewczych jest oczywiście strona ekologiczna. Opinie o kotłach elektrycznych trójfazowych lub dwufazowych dowodzą, że nie zanieczyszczają środowiska, nie mają pyłu, zapachu i innych produktów spalania. Sprzęt do ogrzewania nie pochłaniają powietrza i są znacznie bezpieczniejsze w obsłudze. Używając system grzewczych elektrycznych, zmniejszasz ryzyko pożaru i innych sytuacji awaryjnych. Zbierając szczegółowe informacje na temat kotłów, możesz przeczytać recenzje elektryczne właścicieli w odpowiedniej sekcji naszej strony internetowej.

Wartość usług

Usługa Cena netto, PLN
Instalacja kotła – 700 PLN 800