Kotły gazowe

Nowoczesne kotły gazowe

Właściwy wybór instalacji grzewczej od zawsze był aktualnym zagadnieniem. Zwiększonej uwagi zaczyna wymagać kwestia zapewnienia komfortu pod względem efektywności energetycznej oraz wygody użytkowania tego typu sprzętu. Z całej linii produkcyjnej grzewczych można wybrać kotły gazowe jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne, z otwartą (kominowe) lub zamkniętą komorą spalania, ścienne lub stojące kotły grzewcze, a także nowy rodzaj urządzeń jak kotły kondensacyjne.

Podgrzewanie wody

Kotły gazowe dwufunkcyjne we WrocławiuDwufunkcyjne kotły gazowe są kompaktowe i wygodne w użyciu. Oni idealnie spełniają swoje zadanie – ogrzewanie budynków i zaopatrzenie w ciepłą wodę użytkową. W przypadku stosunkowo dużego zużycia ciepłej wody, dwufunkcyjne agregaty grzewcze wyposażane są w dodatkowe zbiorniki, które za pomocą znajdującego się wewnątrz nich przepływowego wymiennika ciepła, gromadzą nagrzaną wodę.

Piecy ścienne wyposażone w niezbędne do urządzenia pełnowartościowej kotłowni. Wbudowane elementy: pompę cyrkulacyjną, naczynie wzbiorcze, system regulacji, zestaw grupy bezpieczeństwa oraz inne moduły. Kotły można podłączyć bezpośrednio do instalacji grzewczej domu oraz do ogrzewania podłogowego. Woda nagrzewana jest do temperatury 30°С – 85°С.

Woda nagrzewana w miedzianym wymienniku ciepła, który zamontowany jest nad komorą spalania. Komora spalania to niewielkie metalowe pudełko z izolacją cieplną, złożone z blach ze stali aluminiowanej. Na dnie pudełka znajduje się grzałka, która włącza się automatycznie w momencie, kiedy powstaje konieczność dostarczenia nośnika ciepła do systemu grzewczego. Zaraz po niej uruchamiana jest pompa, i woda z wymiennika ciepła płynie do grzejników. Wraz ze wzrostem temperatury wody w systemie grzewczym zmniejszany jest dopływ gazu do grzałki, co pozwala zredukować zużycie gazu i zwiększyć efektywność pracy agregatu grzewczego.

Co oferujemy

Jeśli zdecydowali się na kupno i montaż kotła gazowego, to dokonali Państwo właściwego wyboru: nagrzeje on nie tylko grzejniki w waszym domu, ale też zapewni ciepłą podłogę w łazience i holu oraz ciepłą wodę w basenie. Warto zaznaczyć, iż podczas korzystania z przepływowych podgrzewaczy wody jak zasobnik cwu i pojemnościowych podgrzewaczy wody szybciej powstaje kamień. Przyda się również nieco większe urządzenie. W każdej chwili mogą Państwo uzyskać od naszego inżyniera informację dotyczącą ceny oraz innych interesujących aspektów. Firma wykonuje: sprzedaż, profesjonalną instalacje i serwis pieców gazowych we Wrocławiu i okolicach.

Wartość usług

Montaż Cena
Montaż kotła gazowego z otwartą komorą spalania1000 PLN netto
Montaż kotła gazowego kondensacyjnego1100 PLN netto