Pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompa ciepła powietrze woda

Firma „Privatmaster Sp. z o.o.” wdraża nowoczesne technologie w wielu sferach i oferuje doskonałe rozwiązania do stworzenia komfortowych, skutecznych ekologicznych warunków życia społeczeństwa. Pompy ciepła we Wrocławiu powietrze woda lub powietrze powietrze – to jeden z naszych produktów, który łączy w sobie technologie, pozwalające zapewnić minimalne wykorzystanie energii, bezpieczeństwo oraz niezawodność eksploatacji.

Pompa ciepła z dostarczeniem energii cieplna z powietrza do wody – to rewolucyjny system recyrkulacji energii, który obniża obciążenie środowiska naturalnego, powtórnie wykorzystanie ciepła produkowanego w życiu codziennym.

Obniżenie bieżących wydatków za pomocą takiego sprzętu jak pompa ciepła z montażem w przystępnej cenie. Z każdego zużywanego 1,00 kW energii elektrycznej potrafią wytworzyć 4,44 kW energii cieplnej, co powoduje, że system ten jest znacznie bardziej efektywny niż tradycyjne sposoby tworzenia mikroklimatu w strefie ogrzewania i chłodzenia.

Zasada działania pompy ciepła

Pompa ciepła powietrze woda jest systemem, który zapewnia ogrzewanie, zaopatrzenie w gorącą wodę oraz chłodzenie budynków. Mówiąc ogólnie, zasada działania pompy ciepła w trybie grzewczym można opisać w następny sposób :

  • Korpus zewnętrzny za pomocą czynnika przejmuje energię cieplną z powietrza zewnętrznego (źródła ciepła). Czynnika płynie do kompresora, gdzie po sprzężeniu jego temperatura wzrasta.
  • Gorący czynnik (teraz już w formie gazu) dostarczany jest do wymiennika ciepła w korpusie wewnętrznym wymiennika płytowego.
  • Przekazuje ciepło do wody, która następnie przenosi je do elementów ogrzewania.
  • Czynnik wraca do agregatu zewnętrznego i cykl się powtarza.

W trybie chłodzenia ten sam proces zachodzi w odwrotnym porządku – czynnik zabiera z wody energię cieplną, przekazuje do agregatu zewnętrznego, a następnie – do powietrza. Korpus wewnętrzny hydroboksu określa, w którym momencie należy włączyć zewnętrzny agregat w oparciu o dane otrzymywane od czujnika temperatury. Jeśli potrzebna jest większa ilość ciepła niż może zapewnić blok zewnętrzny, blok wewnętrzny włącza do pracy dodatkowy podgrzewacz elektryczny lub inne podłączone urządzenie grzewcze.

Zalety pomp ciepła

Niskie wydatki na eksploatację dzięki inwerterowemu zarządzaniu kompresorem. Szybkość kompresora regulowana jest w zależności od zapotrzebowania na ciepło albo chłód. W trybie ogrzewania system pompy ciepła we Wrocławiu posiada wysoki współczynnik COP – 2,50~4,70.

  • Dzięki połączeniu zbiornika gorącej wodz z wodnym wymiennikiem ciepła w korpusie wewnętrznym, udało się otrzymać kompaktowe wymiary korpusu: 600×650 mm. Schematy instalacji elektrycznej oraz przewodów freonowych zostały uproszczone ze względu na zmianę konstrukcji korpusu wewnętrznego.
  • Maksymalna temperatura podgrzewanej wody wynosi 65…70°C pod warunkiem wykorzystania dodatkowego podgrzewacza mocy 3…9kW. W tym przypadku system mógł kompensować nieregularne oraz nadmierne zużycie gorącej wody (przy wykorzystaniu tylko kompresora, maksymalna temperatura wody wynosi 60…65°C).
  • Różne konfiguracje temperatury dezynfekcji w zależności od warunków obowiązujących w kraju.
  • Ciśnienie wody i jej jakość zapewniane są dzięki bezpośredniemu dostarczaniu wody, a nie pobieraniu wody ze zbiornika, zmniejsza to ryzyko pojawienia się bakterii – legionalla.
  • Możliwe jest podłączenie do zewnętrznych źródeł cieplna, w tym do kolektorów słonecznych. Szczegółową informację można znaleźć w instrukcji montażu.

Firma wykonuje sprzedaż, montaż pomp ciepła i serwis agregatów oraz modułów hydraulicznych pomp ciepła. Cena urządzenia z gwarancją we Wrocławiu na naszej stronie internetowej.

Koszt montażu pompy ciepła

Montaż agregatu, jedn.wewnętrznej oraz instalacji F-gazowej z materiałem (do 10 metrów odleglość) – od 3000 PLN netto
Montaż hydrauliczny (podlączenie jedn.wewn, bufora, zasobnika i t.p.) z materiałem – od 6000 PLN netto
Koszt instalacji F-gazowej powyżej 10 m (rura miedziana 3/8, rura miedziana 5/8, przewód między jed.wewn i jed.zewn, rura do skroplin, izolacja) – od 100 PLN net/metr.b

Dofinansowanie do pompy ciepła w 2022 roku

Nazwa programuDla kogo?Wysokość wsparciaZakres inwestycjiTerminy
Czyste Powietrzeosoby fizyczne (właściciele domów modernizowanych)maks. 32.000 zł
(z instalacją PV – 37.000 zł)
zakup i montaż pompy ciepła: gruntowej, powietrze/woda
i powietrze/powietrze
nabór ciągły
KAWKA Plus we Wrocławiuwłaściciel mieszkania lub domu (osoba fizyczna), najemca mieszkania komunalnego, osoba wynajmująca mieszkanie lub dom, osoba prowadząca w nieruchomości działalność gospodarcządo 100 proc. kosztów (nie więcej niż 12.000 zł)wymiana pieca na paliwo stałe na pompę ciepłatermin naboru na 2022 rok w trakcie ustaleń
Moje Ciepłoosoby fizyczne
(właściciele nowobudowanych domów)
do 30 proc. kosztów (pompa ciepła powietrzna – 7.000 zł,
gruntowa – 21.000 zł)
zakup i montaż pompy ciepła
powietrznej i gruntowej
termin naboru od 29.04.2022 roku do 31.12.2026 roku
Stop Smogosoby fizyczne ubogie energetyczniedo 70 proc. kosztów, średni koszt w jednym budynku/lokalu nie może przekroczyć 53.000 złzakup i montaż pompy ciepłatermin naboru w trakcie ustaleń
Agroenergiarolnicyuzależniona od mocy – do 20 proc. kosztów
(min. 15.000 zł, maks. 25.000 zł. + dodatek 10.000 zł
przy instalacji hybrydowej
zakup i montaż pompy ciepła o mocy od 10 kW do 50 kW
(konieczny audyt energetyczny)
termin naboru w trakcie ustaleń
Energia Plusprzedsiębiorstwapożyczka do 85 proc. kosztów (0,5 mln – 300 mln zł);
dotacja do 50 proc. kosztów
zakup i montaż pompy ciepłanabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym
(do 2023 roku)
Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych – pilotaż na terenie województwa dolnośląskiegoosoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe w województwie dolnośląskimod 30 proc. do nawet 45 proc. kosztów (w tym do 20.000 zł na pompę ciepła powietrze/woda)wymiany źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/wodapodpisywanie umów z beneficjentami do 31.10.2022 roku

Dostać konsultację, kupić pompę ciepła z montażem i zamówić usługę we Wrocławiu, możesz telefonicznie +48 578358391, +48 733539005