Kotły gazowe JUNKERS

junkers logoW 1895 roku H. Junkers otworzył fabrykę do produkcji urządzeń do podgrzewania wody „Junkers & Co” w mieście Dessau, a już w 1903 roku asortyment jego fabryki wyniósł 19 modeli. Do 1929 roku Kolumny Junkersa stały się najbezpieczniejsze na świecie dzięki wynalazkowi przełącznika termoelektrycznego Hugo Junkersa, który działał przy zniknięciu płomienia. Z czasem koncepcja „kolumny gazu Junkersa” staje się jednym z symboli przedwojennej Europy. Ale światowy kryzys gospodarczy, który rozpoczął się wkrótce potem, znalazł odzwierciedlenie w imperium Junkers. W 1932 roku musiał sprzedać swoją firmę sprzętu termoelektrycznego innemu gigantowi niemieckiej gospodarki – koncernowi Robertowi Bosch, całkowicie oddając się branży lotniczej. Tak więc rozpoczął się drugi etap rozwoju firmy kotłów gazowych Junkers, ale już pod dachem firmy „Robert Bosch”.

Kotły gazowe JUNKERS, seria CERAPUR

Kocioł Junkers Cerapur GC2200WDecydując się na kocioł kondensacyjny Cerapur RC2200W 20/25C nie trzeba już wybierać pomiędzy oszczędnościami inwestycyjnymi a eksploatacyjnymi. Korzystna cena urządzenia pozwala na oszczędności już na etapie zakupu. Z kolei technika kondensacyjna wykorzystywana do ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej gwarantuje wymierne oszczędności paliwa podczas eksploatacji piecy oraz wysoki komfort jego użytkowania. Cerapur to wiszący kocioł kondensacyjny, który jest znakomitym rozwiązaniem dla osób poszukujących urządzenia zapewniającego komfort użytkowania oraz oszczędności inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

Nowoczesny wygląd, niewielkie wymiary i niska emisja dźwięku sprawiają, że może być instalowany w pomieszczeniach mieszkalnych także w widocznych miejscach. Dzięki wykorzystaniu techniki kondensacyjnej, Cerapur osiąga wysoką sprawność znormalizowaną przy minimalnej emisji spalin. Wbudowany panel sterowania gwarantuje łatwą obsługę urządzenia i pozwala na współpracę z termostatami i regulatorami TR lub dowolnym pokojowym termostatem programowalnym typu włącz/wyłącz (On/Off). Gwarancja – 2 lata (zgodnie z warunkami od producenta).

ModelMoc pracy c.o., kWMoc pracy c.w.u., kWWymiary, mmWydatek c.w.u.
przy Δt 30 °C, l/min
Cena netto,
PLN
GC2200W 2F 20-25KW
(kondensacyjne, dwufunkcyjne)
7,3-21,57,5-25,0724x400x30011,63720

Kotły gazowe JUNKERS, seria CERAPUR COMPACT

Kotły gazowe JUNKERS, seria Cerapur Compact ZWB 24-1 DE kondensacyjnyCerapur Compact to wiszący kompaktowy kocioł kondensacyjny o szerokim zakresie modulacji mocy. Dzięki niskiej mocy minimalnej może być stosowany zarówno w niedużych mieszkaniach jak i apartamentach lub domach. Charakteryzuje się łatwą obsługą – nowy elektroniczny panel sterowania Bosch Heatronic® 3.5 z czytelnym wyświetlaczem. Cerapur Compact to urządzenie charakteryzujące się wysoka efektywnością energetyczną umożliwiajac duże oszczędności eksploatacyjne. Niewielkie wymiary – tylko 40 cm szerokości. erapur Compact to wiszący kocioł kondensacyjny, który ze względu na swoje niewielkie wymiary może być montowany zarówno w niewielkich wnękach w kuchni lub łazience, jak również innych typowych do montażu miejscach w budynkach.

Dzięki wykorzystaniu techniki kondensacyjnej, użytym do produkcji materiałom oraz technologii wykonania Cerapur Compact jest niedrogi w eksploatacji. Wbudowany panel sterowania Bosch Heatronic®3.5, gwarantuje łatwą i intuicyjną obsługę urządzenia i pozwala na współpracę z regulatorami pokojowymi i pogodowymi. Gwarancja – 2 lata (zgodnie z warunkami od producenta).

ModelMoc pracy c.o., kWMoc pracy c.w.u., kWWymiary, mmWydatek c.w.u.
przy Δt 30 °C, l/min
Cena netto,
PLN
ZWB DE 24-1 (kondensacyjne, dwufunkcyjne)3,8-25,43,0-24,1815x400x30011,35150

Aby otrzymać konsultację, zamówić usługę i kupić kocioł gazowy kondensacyjny Junkers w naszej firmie, możesz telefonicznie +48 578358391, +48 733539005