Pytania

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy klimatyzator nie dostarcza świeżego powietrza?

Klimatyzator nie obsługuje świeżego powietrza! Jednostka wewnętrzna klimatyzatora pobiera powietrze z pomieszczenia, przepuszcza je, chłodzi, filtruje i wysyła z powrotem. Nawet klimatyzator okienny nie dostarcza świeżego powietrza, ale może odgrywać jedynie rolę niewielkiego ekstraktu.

Dlaczego ceny w klimatyzacji są tak różne?

Jest jeden bardzo ważny czynnik. Niedrogie chińskie technologie są raczej kapryśne i nie tolerują naruszeń zasad działania lub pracy w krytycznych warunkach, podczas gdy drogi sprzęt wytrzyma prawie każde warunki pracy. Niezawodne japońskie klimatyzatory poddawane są surowym testom i spokojnie wytrzymują to, co jest poza mocą, na przykład koreańskie lub chińskie klimatyzatory.

Dlaczego koszt tego samego modelu klimatyzacji w różnych firmach jest inny?

Po pierwsze, na rynku krajowym zawsze istnieje technika niezrozumiałego pochodzenia, którego wnętrze może różnić się od oryginalnego farszu. Po drugie, jest to działalność amatorów lub umierających firm. Amatorzy żyją na rynku od kilku miesięcy, dlatego ważne jest, aby sprzedawali tyle sprzętu, ile to możliwe w okresie letnim, aby zdobyć pieniądze od kupujących i przepaść.

Wiadomo, że przy zużyciu energii na poziomie 1 kW klimatyzatory mogą dostarczać 3 kW ciepła. Jak?

W przeciwieństwie do rozpowszechnionych chłodnic oleju i innych elektrycznych grzejników, klimatyzatory wytwarzają około 3 kW ciepła na 1 kW energii elektrycznej. Nie ma żadnych naruszeń praw fizyki, tylko klimatyzator działa na zasadzie pompy ciepła i wydaje energię elektryczną nie na wytwarzanie ciepła, ale na przeniesienie z ulicy do pokoju.

Jak wybrać moc klimatyzatora?

Dokładne obliczenia mogą być wykonywane wyłącznie przez specjalistę. Aby z grubsza określić wymaganą wydajność klimatyzatora, można użyć przybliżonej kalkulacji – 1 kW na 10 mkw.

Gdzie powinienem zainstalować klimatyzator?

Powietrze opuszczające klimatyzator nie powinno osiadać w miejscu, w którym przebywają ludzie. Powoduje to nieprzyjemne uczucie przeciągu. Im bliżej klimatyzatora jest zainstalowany do ściany zewnętrznej, tym łatwiej będzie zorganizować wylot wody. Optymalne jest zainstalowanie go tak, aby chłodne powietrze swobodnie rozprzestrzeniało się w pomieszczeniu.

Możesz umieścić potężny klimatyzator w jednym pokoju, ale żeby się ochłodził, a drugi też?

Możesz, ale nie dostaniesz tego, czego chcesz! Faktem jest, że pomieszczenie, w którym stoi, szybko się ochłodzi, a klimatyzator wyłączy się. Powietrze w drugim pokoju prawie zniknie. W rezultacie będziesz spokojny, aw innym poczujesz duży spadek temperatury.

Czy mogę umieścić potężny klimatyzator w jednym pokoju, aby chłodził drugi?

Możesz, ale nie uzyskasz pożądanego efektu! Faktem jest, że pomieszczenie, w którym stoi klimatyzator, szybko się ochłodzi, a klimatyzator wyłączy się. Powietrze w drugim pokoju prawie zniknie. W rezultacie, będzie fajnie, w drugim odczujesz duży spadek temperatury.

Czy możliwe jest zainstalowanie klimatyzatora w nowym miejscu i jakie są warunki?

Oczywiście, że możesz. Ten rodzaj pracy zostanie oceniony pod względem demontażu klimatyzatora + nowej instalacji, z pewną zniżką na komponenty. Ale jednocześnie pamiętaj, że żadna szanująca się firma nie zainstaluje klimatyzacji za pomocą „starej” rury miedzianej, ponieważ może to doprowadzić do awarii sprzętu. Faktem jest, że podczas demontażu „starej” rury może wniknąć kurz, brud, może on zawierać olej. Wszystko to wkrótce będzie szkodliwe dla pracy kompresji. Dla każdej instalacji istnieje technologia, której nie zaniedbamy za żadne pieniądze !!!

Jak prawidłowo dbać o kondycjoner?

Aby klimatyzator normalnie chłodził powietrze i nie wychodził przedwcześnie, konieczne jest regularne czyszczenie (zwykle raz w miesiącu) filtrów umieszczonych pod przednim panelem jednostki wewnętrznej. Ponadto, jest pożądane raz w roku, na wiosnę przed rozpoczęciem sezonu, wezwać specjalistów do czyszczenia, diagnozowania i uzupełniania paliwa w klimatyzatorze za pomocą freonu. A potem działanie klimatyzatora zapewni Ci tylko przyjemność i komfort.

Czy można używać klimatyzatora zimą jako grzejnika?

Jeżeli klimatyzator ma funkcje ogrzewania powietrznego, klimatyzator może być używany w trybie ogrzewania nawet w zimie, ale istnieją pewne ograniczenia parametrów temperatury zewnętrznej. Każdy model klimatyzatora ma indywidualne limity temperatury. W przypadku silnych mrozów klimatyzator, jako grzałka, jest nieefektywny, a poza tym bardzo źle się zużywa. Aby używać klimatyzatora z temperaturą powietrza zewnętrznego poniżej -7 C, konieczne jest wyposażenie jednostki zewnętrznej w zestaw zimowy. Jako grzejnik zaleca się stosowanie klimatyzacji poza sezonem, gdy ogrzewanie w mieszkaniach jest już wyłączone i na ulicy nie występuje mróz. Jeśli posiadasz system grzewczy wyposażony w jednostkę inwertera, temperatura pracy systemu minus może osiągnąć -15 C.

Jaka jest różnica między klimatyzatorem inwerterowym a zwykłym klimatyzatorem?

Klimatyzator inwerterowy otrzymał swoją nazwę dzięki zasilaczowi inwerterowemu. Nie wchodząc w specyfikę działania zasilacza inwertera, opisujemy podstawową różnicę w działaniu dwóch typów klimatyzatorów: konwencjonalnych i inwerterowych.

Praca konwencjonalnego klimatyzatora opiera się na fakcie, że klimatyzator pracuje stale z jedną mocą. Po osiągnięciu określonej temperatury klimatyzator zostaje wyłączony, a po przekroczeniu ustawionej temperatury rozpoczyna się ponowne chłodzenie (grzanie) powietrza. Klimatyzator inwertera, po włączeniu, działa w trybie wymuszonym, a po osiągnięciu wymaganej temperatury przechodzi w tryb zmniejszonej mocy, ale nie wyłącza się, ale utrzymuje ustawioną temperaturę.

Klimatyzator inwerterowy jest wystarczająco cichy w działaniu i może zaoszczędzić do 30% energii elektrycznej w porównaniu do konwencjonalnych klimatyzatorów. Systemy klimatyczne typu falownika mogą pracować przy niższych temperaturach zewnętrznych niż w przypadku konwencjonalnego klimatyzatora.

Jakie filtry są zainstalowane w klimatyzatorach i co one chronią?

Dostępne są następujące rodzaje filtrów: powietrze elektrostatyczne i węgiel (dezodoryzacja). Powietrze – drobna siatka chroniąca nasze płuca i wymiennik ciepła przed kurzem i zanieczyszczeniami mechanicznymi. Filtr ten nie wymaga wymiany, wystarczy go umyć w ciepłej wodzie lub próżni. Dzięki ładunkowi elektrostatycznemu utrzymuje małe naładowane cząstki, pyłki, mikroorganizmy. Filtr węglowy (węgiel) eliminuje dym tytoniowy, zapachy i najmniejsze cząsteczki kurzu do 0,0001 mm.

Dlaczego ceny w sklepach internetowych są niższe niż w firmach klimatycznych?

Ponieważ większość sklepów internetowych nie ma zobowiązań gwarancyjnych nie do instalacji, a nie do sprzętu. Zgadzam się, że znacznie łatwiej jest sprzedać sprzęt niż go zainstalować, aby wypełnić zobowiązania gwarancyjne. Nawet jeśli sklepy oferują kupowanie klimatyzacji wraz z instalacją, to z reguły montaż jest wykonywany przez jednodniowe firmy, istniejące w jednym sezonie.

Pod koniec sezonu nie dotrzesz do niego ponownie. Z tego wynika, że ​​żadne reklamacje dotyczące jakości sprzętu, sklepy internetowe nie akceptują. Z kolei firmy klimatyczne montujące „NIE twój” sprzęt, dają gwarancję tylko na instalację! A ceny za instalację „zagranicznego” klimatyzatora są zwykle zwiększane 1,3-krotnie.

Niektóre sklepy oferują zakup klimatyzatorów przeznaczonych do sprzedaży w innych krajach. Takie klimatyzatory nie są certyfikowane i nie są zaprojektowane dla naszego klimatu. W związku z tym nie ma gwarancji na te odżywki!